Uudised ja referentsid

Uudise grupp
Kõik grupid Referents Uudis
valdkond
Kõik valdkonnad Õigusvaldkonnad vaidluste lahendamine (sh. arbitraaž) äriühinguõigus kinnisvara ja infrastruktuur maksu- ja tolliõigus restruktureerimine, saneerimine, pankrotiõigus finants -ja kapitalituruõigus konkurentsiõigus tööõigus intellektuaalne omand ja it õigus Ärivaldkonnad kinnisvara, planeeringud ja ehitus rahandus, investeeringud ja kindlustus
Uudis

Kaks uut vandeadvokaati LEVIN'is

05.03.2024
Joonas Põder , Andri Rohtla
Meil on hea meel teatada, et Andri Rohtla ja Joonas Põder sooritasid edukalt vandeadvokaadieksami ning on alates tänasest vandeadvokaadid.
Uudis

Partner ja vandeadvokaat Pille Pettai nõustas läbirääkimisi

30.11.2023
Pille Pettai-Stasiulis
Meie partner ja vandeadvokaat Pille Pettai nõustas läbirääkimisi tehingu osas, millega meie klient Rocca Al Mare Kaubanduskeskuse AS sõlmis pikaajalise üürilepingu Selver AS´ga.
Uudis

Kinnisvara uudiskiri – olulisemad lahendid aastal 2022                                               II osa

14.03.2023
Kas naaber saab ehitusluba vaidlustada kui ehitamine on juba lõppjärgus? Kas küttesüsteemi renoveerimise projekti saab heaks kiita häälteenamusega? Millised on juurdepääsu määramise olulised põhimõtted? Mida tuleb silmas pidada üldplaneeringut muutva detailplaneeringu menetluses? Kuidas nõuda erikasutusõiguse kokkulepet kortermajas? 2022.a. kinnisvaraalased Riigikohtu lahendid annavad vastuse.
Uudis

Punamonumentide seadus on kooskõlas põhiseadusega

03.03.2023
Paul Keres , Aleksander Muru
Justiitsministeeriumi tellimusel analüüsisid vandeadvokaat Paul Keres ja advokaadid Joonas Põder ning Aleksander Muru advokaadibüroost LEVIN 15.02.2023 Riigikogus vastu võetud seaduse, mis loob aluse punamonumentide eemaldamiseks avalikust ruumist, kooskõla põhiseadusega.
Uudis

Vandeadvokaat ja partner Pille Pettai osales koostöös Eesti Omanike Keskliiduga kinnisasja avalikes huvides omandamise seaduse (KAHOS) muudatusettepanekute tegemisel

23.02.2023
Pille Pettai-Stasiulis
Vandeadvokaat ja partner Pille Pettai osales koostöös Eesti Omanike Keskliiduga kinnisasja avalikes huvides omandamise seaduse (KAHOS) muudatusettepanekute tegemisel. Nursipalu õppeväljakute laiendamise avalik käsitlus on toonud esile laiema teema kuidas avalikke kitsendusi omanikele kompenseerida.
Uudis

Kinnisvara uudiskiri – olulisemad lahendid aastal 2022                                              I osa

19.01.2023
Pille Pettai-Stasiulis
Kas kaasomanikud saavad kinnisasja jagada kui detailplaneering kinnistu jagamist ette ei näe? Mis juhtub, kui arendaja rikub rajatiste väljaehitamise kohustust? Kui vaba on vaba ehitustegevus ja millal on lammutamise ettekirjutus õigustatud? Kas korteriomanik vastutab veelekke eest? Mis saab siis, kui kasutuskorra kokkulepet ei ole ja asja kasutab ainult üks omanik? Mis tagajärjed on sellel, kui riik tekitas kinnistusraamatusse ebaõige kande? 2022.a. kohtupraktikast leiab vastused.
Uudis

Meie büroo partner ja vandeadvokaat Pille Pettai nõustas Ivo Remmelg`ut ühistranspordi lahenduste pakkuja Ridango aktsiate müümisel

10.03.2021
Pille Pettai-Stasiulis
Meie büroo partner, vandeadvokaat Pille Pettai nõustas Ivo Remmelg`ut ühistranspordi lahenduste pakkuja Ridango aktsiate müümisel BaltCap investeerimisfondile. BaltCap Private Equity Fund III usaldusfond omandas tehinguga Ridango aktsiate enamusosaluse.
Uudis

Riigikohus ei näe kogumispensioni reformis vastuolu põhiseadusega

20.10.2020
Paul Keres
Meie partneri vandeadvokaat Paul Kerese poolt juhitud meeskond saavutas Justiitsministeeriumi ja Vabariigi Valitsuse esindamisel Riigikohtu üldkogu ees suurepärase tulemuse
Uudis

Kinnisvara uudiskiri

16.07.2020
Pille Pettai-Stasiulis , Aleksander Muru
Kas konfliktsed naabrid tähendavad lepingurikkumist? Millistel tingimustel saab nõuda juurdepääsuteed oma kinnistule, et seal eraparklat pidada? Millal võib kinnistu kaasomandi lõpetamata jätta? 
Uudis

Glikman Alvin LEVIN 2020. aastal The Legal 500 parimate seas

17.04.2020
Paul Keres
The Legal 500 on oma 2020. aasta reitingutes nimetanud Glikman Alvin LEVIN’i Eesti parimate advokaadibüroode hulka tuues eelkõige välja nende professionaalsuse.
Uudis

Wint & LEVIN moodustavad Baltikumi advokaadibüroode võrgustiku

06.02.2020
Baltikumi äriühingutel ja institutsioonidel on nüüdsest võimalik saada veelgi kõrgetasemelisemat õigusabi ja personaalseid lahendusi. 
Referents

Advokaadibüroo Glikman Alvin LEVIN nõustas Deca Games OÜ ja Deca Live Operations GmbH piiriülest ühinemist

Maris Vutt , Kristen Alvin
Ühinemise eesmärk oli koondada kahe ühingu majandustegevus ja vara ühte ühingusse, et suurendada majandustegevuse tõhusust ning vähendada tegevuskulusid.
Uudis

Kohus mõistis vandeadvokaat Paul Kerese kaitsealuse Vello Kunmani õigeks

14.01.2020
Paul Keres
Kohus mõistis vandeadvokaat Paul Kerese kaitsealuse Vello Kunmani altkäemaksu andmise süüdistuses õigeks kuriteokoosseisu puudumise tõttu.
Uudis

Paul Keres ja Artur Sanglepp käisid Riigikogu sotsiaalkomisjonis

16.12.2019
Paul Keres
Meie vandeadvokaadid Paul Keres ja Artur Sanglepp käisid täna Riigikogu sotsiaalkomisjonis, et selgitada komisjoni liikmetele pensionireformi analüüsi järeldusi.
Uudis

Pensioni teine ja kolmas sammas – maksusoodustusega investeerimine

27.11.2019
Eesti pensionisüsteem koosneb kolmest sambast nagu Lääne-Euroopaski tavaks. Esimene sammas on tavapärane riiklik pension. Seejuures rahvapension on 205 eurot kuus ning sellele lisandub staažipõhiselt vanaduspension.
Uudis

Uued reeglid maksude optimeerimisel tekitavad küsimusi

21.11.2019
Järgmise aasta augustist tuleb üle piiride maksudega skeemitajatel maksuametile seletada, mida nad täpselt teevad. Advokaadibüroo Glikman Alvin LEVIN partner ja maksuõiguse valdkonna juht Priit Raudsepp peab seadusmuudatuse eesmärki üllaks, kuid paraku käib tema hinnangul sellega kaasas suur hall ala.
Uudis

Vara jagamine, kui kooselu pooled ei ole abielus

23.10.2019
Pille Pettai-Stasiulis
Kuidas aga jagada kooselu lõppemisel suure väärtusega esemeid, näiteks kinnisasja ja sellele ehitatud ehitist juhul, kui koosolijate vahel ei olnud sõlmitud abielu, kuid panustati koos ühisesse eesmärki?
Uudis

Sõit libedal jääl – õiguslik vaade renditõukeratastele

02.10.2019
Renditõukeratta teenused on vallutamas kogu maailma ning tihtipeale vallandamas inimestes ka eri emotsioone. Näiteks Prantsusmaal Marseilles viskavad noored populaarse tänavamängu raames elektritõukerattaid merre. Tundub, et tõukerattaid kas vihatakse või armastatakse, kuid õiguslikust küljest ei ole asi nii must ja valge.
Uudis

Leon Glikman määrati Vietnami Rahvusvahelise Arbitraažikeskuse lepitajaks

25.09.2019
VIAC on sõltumatu mittetulundusühing, kelle eesmärgiks on edendada vahekohtumenetluse viise ja sh. ka alternatiivsed vaidluste lahendamise (ADR) võimalusi.
Uudis

Leon Glikman esineb Tallinna Ärifoorumil 2019

19.08.2019
Kui ettevõtjad vaidlevad - kas valida lepingutes kohtu- või arbitraažialluvust?
Uudis

Kuidas olla oma kinnisasja peremees?

30.07.2019
Mitte alati ei pääse omanik oma kinnisasjale ligi avalikult kasutatavat teed pidi ning peab selleks kasutama hoopis kellegi teise kinnistut. Reeglina ei teki vaidlusi juhul, kui teise kinnisasja omanikuga on sõlmitud kokkulepe juurdepääsutee kasutamise osas. Kui aga kokkulepe puudub, võivad asjad muutuda kiiresti väga keeruliseks.
Uudis

Kinnisvara uudiskiri

03.07.2019
Pille Pettai-Stasiulis
Mida võiksid teada korteriomanike õigustest parkimiskohtade kindlaksmääramisel? Millist tasu saad nõuda, kui sinu kinnistut hakkavad oma kinnistule juurdepääsuks kasutama teised isikud? Millega pead arvestama, kui soovid juurdepääsu läbi võõra kinnisasja? Kuidas toimub ühisvara jagamine või kaasomandi lõpetamine? Hiljutine kohtupraktika vastab.
Uudis

Osanikud saavad maksumuudatuse tulemusel vähem dividende

27.06.2019
Eelmise aasta alguses jõustusid tulumaksuseaduse muudatused, millega muudeti dividendide maksustamist. Selle tulemusel võivad osanikud edaspidi saada vähem dividende kui seni.
Uudis

Uus seadus lihtsustab ärisaladuse kaitset

14.05.2019
Ärisaladuse vargus–puudutagu see tooteid, teavet, andmebaase või muid ärisaladusi–võib mõjuda ärile laastavalt. Oleme varasemalt käsitlenud selle ärahoidmise võimalusi, käesolev uudiskiri selgitab aga kuidas äsja jõustunud seadus võimaldab kahjusid vähendada, kui ärisaladuse rikkumine on juba aset leidnud. Lugege edasi ülevaate saamiseks.
Uudis

Legal 500: Glikman Alvin LEVIN on Eesti tippbüroo neljas õigusvaldkonnas

25.04.2019
Mainekas rahvusvaheliste õigusturgude ülevaateid koostav Legal 500 paigutas taaskord advokaadibüroo Glikman Alvin LEVIN parimate hulka, mis kinnitab, et jätkame oma pikaajalist traditsiooni pakkuda klientidele tipptasemel tulemuslikku õigusabi.
Uudis

GDPR ja töölepingud – ohukohad, mida vältida

03.04.2019
Paul Keres
Valdavale osale meist seostub GDPR veebilehtede ja e-kirjadega, võimalik, et Internetiga üleüldiselt. Kuid tegelikult võib see Teid palju tugevamalt mõjutada väljaspool virtuaalmaailma, sellises tagasihoidlikus olukorras nagu seda on töölepingute koostamine ja sõlmimine.
Uudis

Kinnisvara-teemaline ülevaade uuest kohtupraktikast

26.03.2019
Pille Pettai-Stasiulis
Millega arvestada, kui soovid korterisse õhksoojuspumpa? Kes vastutab korteris eelmise omaniku tehtud ümberehitustööde eest? Millist tasu saab nõuda, kui läbi sinu kinnisasja on määratud juurdepääs teisele kinnistule? Hiljutine kohtupraktika vastab.
Uudis

Vaidluse tekkimisel tutvuge uuesti lepingutingimustega

13.03.2019
Ostate korteri. Iseenesestmõistetavalt olete müügitehingus hingega sees, sest see on teie uus kodu. Arendajaga sõlmitud müügilepingus on ette nähtud leppetrahvinõude esitamine summas 5 000 eurot, kui korteri üleandmisega hilinetakse.
Uudis

Ka sina võid vastutada äriühingu maksuvõla eest?

05.02.2019
Selle aasta alguses jõustus maksukorralduse seaduse muudatus. See laiendab oluliselt isikute ringi, kes vastutavad äriühingu maksuvõlgade eest.
Uudis

Lugejate soovil: ärisaladuse ja andmete turvalisusest lähemalt

19.12.2018
Paul Keres
Pärast eelmise kuu infokirja, milles kirjutasime ärisaladuse kaitsmise viisidest, palusid meie lugejad meil teemat detailsemalt selgitada ning on ainult meie poolne rõõm sellisele palvele vastu tulla! Seekordses uudiskirjas käsitleme järgnevaid teemasid:
Uudis

Neli abinõu, millega saad end kaitsta ärisaladuse varguse eest

30.11.2018
Paul Keres
Kas Sina oskad saladust hoida?  Enamik inimesi oskavad ja sama võiks öelda ka paljude ettevõtete kohta. Isegi kui Sa pole sellele seni erilist tähelepanu pööranud, sõltub ka Sinu käekäik paljuski hästi hoitud saladustest.
Uudis

Advokaadibüroo Glikman Alvin LEVIN nõustas edukalt klienti Fakto Auto AS

21.11.2018
Pille Pettai-Stasiulis , Paul Keres
Advokaadibüroo Glikman Alvin LEVIN nõustas klienti Fakto Auto AS aktsiate müümisel Eesti Talleks AS´le. Fakto Auto AS on Nissani volitatud edasimüüja Eestis, kelle 2017.a. aasta käive oli 11,4 miljon eurot.
Uudis

Kuidas deklareerida oma ühingu tegelikku kasusaajat ja vältida trahve

25.10.2018
Kui tegeled Eestis ettevõtlusega, siis said 18. oktoobri paiku Rahandusministeeriumist kirja, kus teile tuletati meelde kohustust deklareerida andmed teie ühingu tegeliku kasusaaja kohta. Kui seda kirja ignoreerisite, siis otsige see uuesti üles, sest vastasel juhul võite silmitsi seista kuni €400,000 suuruse trahviga.
Uudis

Pakume tööd assistendile

15.10.2018
Esta Press
Pakume tööd assistendile! Täpsem info töökuulutuses:
Uudis

Kaks uut advokaati Glikman Alvin LEVIN'is

09.10.2018
Meil on hea meel teatada, et Maris Vutt ja Kätlin Ots sooritasid edukalt advokaadieksami ning said Eesti Advokatuuri liikmeks.
Uudis

Leon Glikman Eesti Päevalehes: Eesti inimene vajab tõhusamat kaitset riigi omavoli eest

22.08.2018
Leon Glikman kirjutab tänases Eesti Päevalehes meil valitseva pahupidi õigusriigi teemadel.
Uudis

Ilo-Hanna Keres esines lektorina TLÜ suveülikooli programmis

01.08.2018
Advokaat Ilo-Hanna Keres osales TLÜ korraldatud suveülikooli programmis lektorina, pidades loengu loomade õigustest ja seonduvatest õiguslikest probleemidest.
Uudis

Maris Vutt pakkus Äripäevas patiseisus olevate ettevõtete probleemile uudse lahenduse

03.07.2018
Tänasest Äripäevast võib leida meie jurist Maris Vuti huvitava lahenduse sellele, kuidas edasi minna patiseisus olevate ühingute vaidluste lahendamisel.
Uudis

Leon Glikman kommenteeris Postimehes tselluloositehase küsimuses eriplaneeringust taganemist

27.06.2018
Vandeadvokaat Leon Glikman andis juuni alguses Postimehele kommentaari, milles selgitas tselulloositehasest loobumise valguses üldiselt eriplaneeringust taganemise õiguslikku poolt.
Uudis

Ülevaade Leon Glikmani Ärifoorumi esinemise olulisematest soovitustest

25.05.2018
Vandeadvokaat Leon Glikman esines sel nädalal Tallinna Ärifoorumil, kus andis ettevõtjatele kasulikke soovitusi. Alljärgnevalt anname ülevaate tema esinemise olulisematest punktidest.
Uudis

GDPR on siin: päästa oma meililistid või kaota need igaveseks

23.05.2018
Tundub just nagu eile oleks Euroopa Komisjon vastu võtnud uue isikuandmete kaitse üldmääruse (GDPR). Kuid siin see nüüd on: reedel, 25. mail, lähevad asjad tõsiseks. Siin on kirjas kõige tähtsamad sammud, mida peate ette võtma.
Uudis

Leon Glikman esineb 22.mail Tallinna Ärifoorumil „Tulevik on juba täna“

17.04.2018
22.mail leiab aset järjekordne Tallinna Ärifoorum, mille seekordseks pealkirjaks on „Tulevik on juba täna“ („Будущее уже сегодня“). Üritus toimub Apollo kinos Mustamäel ja on vene keeles.
Uudis

Paul Keres kommenteeris Postimehes RB Raili tegevjuhi umbusaldamisega seonduvat

21.03.2018
Paul Keres
Homme Tallinnas kogunev RB Raili nõukogu kaalub aktsionäride umbusu alla sattunud tegevjuhi ja juhatuse esimehe Rubesa volitusi. Veebruaris avaldasid RB Raili aktsionärid Eesti ja Leedu Rubesale umbusaldust, Läti jäi erapooletuks. RB Rail kiirustas aga teatama, et juhatuse esimees ei kavatse tagasi astuda. Postimees palus nimetatud teemal Paul Kereselt kommentaari.
Uudis

Laupäevases Arteris ilmus suur intervjuu Paul Keresega

29.01.2018
Paul Keres
Paul Keres selgitas Postimehe lisas Arter ajakirjanik Priit Pullerits poolt läbi viidud intervjuus oma maailmavaadet ja avas veidi oma isiklikku elu.
Uudis

Leon Glikman kirjutab Päevalehes murest riigis toimuvate arengute üle

29.12.2017
Tänases Päevalehes avaldatud arvamusloos leiab vandeadvokaat Leon Glikman, et kõikjale sirutuv riik litsub inimväärikuse maad ligi.
Uudis

Paul Keres leiab, et riiklikku süüdistust võiks riik advokaatidelt teenusena osta

21.12.2017
Paul Keres
Vandeadvokaat Paul Keres käis seoses „Aasta Advokaat“ aunimetuse saamisega külas R2 saates „Agenda“, kus mh peatus teemal, miks võiks prokuröride asemel riik kasutada riikliku süüdistuse funktsiooni täitmiseks hoopis advokaate.
Uudis

Ilo-Hanna Keres kommenteeris Postimehes broneerimislepingutega seonduvat

21.12.2017
Advokaat Ilo-Hanna Keres selgitas Postimehes broneerimislepingutega seonduvat.
Uudis

AB Glikman Alvin toetas heategevusprojekti „Jõulud haiglas“

21.12.2017
Sellel aastal oli meil hea meel toetada läbi heategevusprojekti „Jõulud haiglas“ haigete laste jõulude haiglas veetmist, mida korraldas MTÜ Naerata Ometi.
Uudis

Priit Raudsepp kommenteeris Äripäevas palga asemel dividendide maksmist ja maksumuudatusi

18.12.2017
Vandeadvokaat Priit Raudsepp jagas kommentaare Äripäevas kirjeldatud palga asemel dividendide maksmise kasvavale tendentsile ja käsitles mõne sõnaga laiemalt ka uute maksumuudatuste probleeme.
Uudis

Paul Keres nimetati Aasta Advokaadiks!

16.12.2017
Paul Keres
Meil on suur au ja heameel teatada, et meie partner vandeadvokaat Paul Keres nimetati Eesti Advokatuuri poolt Aasta Advokaadiks. Tegemist on juba teise Advokaadibüroo GLIKMAN ALVIN meeskonnas töötava Aasta Advokaadiga – aastal 2002 valiti selleks vandeadvokaat Leon Glikman.
Uudis

Leon Glikman Eesti Päevalehes: Trumpi otsus tunnustada Jeruusalemma Iisraeli pealinnana ja viia sinna saatkond, pole midagi uut.

08.12.2017
Vandeadvokaat Leon Glikman, kes on Iisraeli aukonsul Eestis, selgitas tausta ja põhjuseid, miks viimasel ajal palju tähelepanu saanud Ameerika Ühendriikide presidendi Donald Trumpi otsuses viia Ühendriikide saatkond Jeruusalemma ning tunnustada linna Iisraeli pealinnana, pole midagi märkimisväärset ega uut. 
Uudis

Jaanus Stern kirjutab tänases Postimehes kaebeõiguse piirangutest seoses seadusmuudatusega

04.12.2017
Uuest aastast hakkab halduskohtutes kehtima küsimusi tekitav kord, mis puudutab paljusid, kirjutab advokaadibüroo meie advokaat Jaanus Stern tänases Eesti Postimehe arvamusloos.
Uudis

Ilo-Hanna Keres käis Terevisioonil külas

20.11.2017
Täna hommikul käis ETV Terevisiooni saates meie advokaat Ilo-Hanna Keres, kes rääkis loomadega seonduvatest juriidilistest probleemidest.
Uudis

Mari Anne Valberg kirjutas tööandja ohtudest värbamisprotsessis seoses uue määrusega

07.11.2017
Meie jurist Mari Anne Valberg kirjutas viimases Eesti Kaubandus-Tööstuskoja E-Teatajas uue andmekaitsemäärusega kaasnevatest ohtudest tööandjale ning andis soovitusi nende vältimiseks.
Uudis

Leon Glikman Eesti Päevalehes: paljude jaoks on lihtsam valida kriminaalmenetluses kokkuleppemenetlus

06.11.2017
Leon Glikman vastas 6.novembri Eesti Päevalehes ajakirjanik Krister Parise küsimustele, analüüsides muuhulgas Eesti praktikat, kus kriminaalmenetluses võitmise võimalus on 1%. Samuti puudutati ministeeriumi uut plaani vanglates suitsetamine keelustada.
Uudis

Paul Keres küsitles Briti-Eesti kaubanduskoja juhatuse liikmena erakondade esindajaid

10.10.2017
Paul Keres
Vandeadvokaat Paul Keres, kes kuulub Briti-Eesti kaubanduskoja (BECC) juhatusse, küsitles koos BECC juhatuse esimehe James Oates’iga teisipäeval, 10.oktoobril 2017, Viru Hotellis peetud paneeldiskussioonil mõningaid erakondade esindajaid.
Uudis

Jaanus Stern sooritas advokaadieksami

19.09.2017
Meil on hea meel teatada, et meie büroo advokaatide ridadesse tuli väärt täiendus Jaanus Sterni näol.
Uudis

Põnevat lugemist investeerimishuvilistele - Jaanus Stern ja Mari Anne Valberg kommenteerisid krüptorahadega seonduvat

30.08.2017
Kuivõrd krüptorahadega seonduv pakub paljudele huvi, kuid teemast teatakse vähe, siis kirjutasid meie advokaadibüroo juristid Jaanus Stern ja Mari Anne Valberg vastuseks ajalehele MK Estonia vastused enamlevinud küsimustele selles vallas.
Uudis

Leon Glikman kommenteeris 22.06.2017 Äripäevas külaliskorterite ehitamise teemat

22.06.2017
Äripäev palus Leon Glikmanilt kommentaari seoses Nõmmel tõusetunud küsimusega külaliskorterite ehitamisest.
Uudis

Pakume tööd büroo assistendile

21.06.2017
Otsime oma kollektiiviga liituma büroo assistenti. Täpsem info töökuulutuses. Huvilistel palume saata CV hiljemalt 16.07.2017.
Uudis

Leon Glikman käsitles Tallinna Majandusfoorumi kõnes riikliku sekkumise negatiivseid mõjusid

26.05.2017
Vandeadvokaat Leon Glikman esines 25.05.2017 Tallinna Majandusfoorumil, käsitledes seal riikliku sekkumise negatiivseid mõjusid.
Uudis

Vandeadvokaat Leon Glikman esineb 25.05.2017 Äripäeva venekeelse väljaande Delovõje Vedomosti poolt korraldataval Tallinna Majandusfoorumil

23.05.2017
Vandeadvokaat Leon Glikman esineb 25.05.2017 Äripäeva venekeelse väljaande Delovõje Vedomosti poolt korraldataval Tallinna Majandusfoorumil.
Uudis

Oleme valitud European Tax Award nominentide lõppnimekirja ja tunnustatud kõrgeima auhinnaga Legal 500 poolt

19.05.2017
Paul Keres
Meil on hea meel teatada advokaadibüroole GLIKMAN ALVIN omistatud uutest rahvusvahelisest tunnustustest, mis kinnitavad, et oleme oma klientide jaoks jätkuvalt professionaalsed, usaldusväärsed ja tulemuslikud nõustajad.
Uudis

Panditulumaks mõjub majandusele hävitavalt

18.05.2017
Priit Raudsepp lõi kaasa maksuspetsialistide töögrupis, mis kutsub üles panditulumaksu kehtestamise ideest loobuma.
Uudis

Uber saab näidisprotsessiks

16.05.2017
Uberi kvalifitseerimine transpordiettevõtteks muudab ebakindlaks maapinna ka muude sarnaste rakenduste jalge all, kirjutavad advokaadibüroo Glikman Alvin juhtivpartner Priit Raudsepp ja jurist Mari Anne Leškina.
Uudis

Advokaadibüroo GLIKMAN ALVIN vandeadvokaat Paul Keres kaitses edukalt Eesti kahtlemata kõige kõmulisemat kirjanikku Kaur Kenderit

16.05.2017
Paul Keres
Advokaadibüroo GLIKMAN ALVIN vandeadvokaat Paul Keres kaitses edukalt Eesti kahtlemata kõige kõmulisemat kirjanikku Kaur Kenderit.
Uudis

GLIKMAN ALVIN esindas edukalt AS-i KredEx Krediidikindlustust kindlustusvaidluses

04.05.2017
Paul Keres
Advokaadibüroo GLIKMAN ALVIN esindas edukalt AS-i KredEx Krediidikindlustus kindlustusvaidluses Eesti klaasfassaadide tootjaga AS-iga Windoor, mahuga ligi 14 miljonit eurot. 
Uudis

Advokaadibüroo GLIKMAN ALVIN on pälvinud Chambers Globali kõrgeima järgu tunnustuse

10.04.2017
Paul Keres
Maailma üks mainekamaid õigusbüroode väljaandeid Chambers Global andis advokaadibüroole GLIKMAN ALVIN taas kord kõrgeima hinnangu.
Uudis

Leon Glikman kommenteerib väljaandes „Äripäev“ rahapesu ja terrorismi tõkestamise seaduse eelnõud

08.03.2017
Leon Glikman kommenteerib väljaandes „Äripäev“ rahapesu ja terrorismi tõkestamise seaduse eelnõud.
Uudis

Teatame uhkusega, et Leon Glikman valiti täna Advokatuuri üldkogul 298 häälega Eesti Advokatuuri aukohtu asendusliikmeks

03.03.2017
Teatame uhkusega, et Leon Glikman valiti täna Advokatuuri üldkogul 298 häälega Eesti Advokatuuri aukohtu asendusliikmeks.
Uudis

Tartu Ülikooli õigusteaduskonna tudengid külastasid meie bürood

20.02.2017
Paul Keres
Tartu Ülikooli õigusteaduskonna tudengid külastasid meie bürood.
Uudis

Leon Glikman määrati Eesti Vabariigi poolt Rahvusvahelise Investeerimisvaidluste Lahendamise Keskuse lepitajaks

20.02.2017
Leon Glikman määrati Eesti Vabariigi poolt Rahvusvahelise Investeerimisvaidluste Lahendamise Keskuse lepitajaks.
Uudis

CEE Legal Matters tõi esile Advokaadibüroo GLIKMAN ALVINi tööd Krediidipanga osaluse võõrandamisel

16.02.2017
Paul Keres
Mainekas juriidiline ajaleht CEE Legal Matters kajastas, kuidas  Advokaadibüroo GLIKMAN ALVIN nõustas Eesti Krediidipanga suuraktsionäri JSC BM-Bank (endine Moskva Pank) oma osaluse võõrandamisel.
Uudis

Vabatahtlik notariseerimine - hullumeelsus!

13.02.2017
Praegune kinnistusraamatu süsteem on küll kohmakas, aga lollikindel ja see on süsteemi tugevus, kirjutab vandeadvokaat Leon Glikman.
Uudis

Advokaadibüroo GLIKMAN ALVIN nõustas Eesti Krediidipanga osaluse võõrandamist

08.02.2017
Paul Keres
Advokaadibüroo GLIKMAN ALVIN nõustas Eesti Krediidipanga suuraktsionäri JSC BM-Bank (endine Moskva Pank) oma osaluse võõrandamisel. 
Uudis

Kredex Krediidikindlustuse AS-i võit ka Ringkonnakohtus

12.01.2017
Paul Keres
Partnerid Leon Glikman ja Paul Keres esindasid lähiaja suurimas kindlustusvaidluses Kredex Krediidikindlustuse AS-i edukalt ka Tallinna Ringkonnakohtus.
Uudis

Äripäev: Madalapalgalised juhid teenivad tuhandeid

30.11.2016
Priit Raudsepp kommenteeris Äripäeva palvel teemat, mida osad võtavad kokku "OÜtamine vol 2". 
Uudis

Paul Keres: Anname linnadele ja valdadele õiguse kehtestada oma makse

27.10.2016
Paul Keres
Paul Keres arutleb Päevalehes ääremaastumise teemal ning pakub välja lahendusi. Arvamuslugu on välja antud sarjas "Räägime põhiseadusest".
Uudis

Paul Keres arutleb inimõiguste olukorrast

13.10.2016
Paul Keres
Paul Keres arutleb inimõiguste olukorrast ja arengust Eestis. Seda 34. Eesti õigusteadlaste päevadel ning koos auväärsete kolleegidega.
Uudis

Leon Glikman: Igikestev mure põhiõiguste kaitstuse pärast

07.09.2016
Leon Glikman kirjutab Eesti Päevalehes põhiõigustest ning sellest, miks on oluline neid kaitsta, leides, et "Levinud on võhiklikud vastuväited „mul pole midagi varjata” ja „õige hõlma ei hakka keegi”, mida kasutatakse ka pealtkuulamise talumise õigustamiseks. Põhiõigusi kaitsvad normid on aga loodud just eelkõige juhuks, kui hakatakse õige hõlma. Me ei pea joonduma nende järgi, kellele on vastuvõetav, et nende erasfääris soritakse."
Uudis

Maksuameti uued relvad

06.09.2016
"Maksuameti uued relvad". See oli tänase Äripäeva esikaane suurim pealkiri. Vandeadvokaat Priit Raudsepp selgitas novembris jõustuvate muudatuste tagamaid.
Uudis

Leon Glikman: Vahel peab tohtima altkäemaksu maksta

20.08.2016
Altkäemaksust teise nurga alt: Ettevõtja on paratamatult sunnitud majandustegevuse arendamiseks suhtlema mugavus­tsoonis viibivate ameti­isikutega.
Uudis

Leon Glikman: Miks ma ei taotle riigisaladuse luba

11.08.2016
Miks ma ei taotle riigisaladuse luba ?  Vandeadvokaat kutsesaladusega ei riski. 
Uudis

Leon Glikman: Õigusemõistmine teiselt planeedilt

08.08.2016
Vandeadvokaat Leon Glikman õigusemõistmisest: Minult on tihtipeale küsitud, kas üldse tasub oma õigusi kohtus kaitsta, ja mu vastus on alati olnud jaatav.
Uudis

Kuidas päriselt rahaga on, küsid sa?

24.05.2016
Kaur Kenderi kriminaalasja menetletakse juba pikalt ning aina enam suureneb avalik debatt kaasuse põhimõttelisel tasandil.
Referents

Advokaadibüroo Glikman Alvin nõustas Kredex Krediidikindlustus AS-i kohtuasjas

Paul Keres
Advokaadibüroo GLIKMAN ALVIN vandeadvokaadid Leon Glikman ja Paul Keres nõustasid Kredex Krediidikindlustus AS-i kohtuasjas, milles AS Windoor esitas Harju Maakohtusse hagi 13,8 miljoni eurose kindlustushüvitise saamiseks.
Referents

Ilo Keres abistamas profisportlaste lepingu sõlmimisel

Meie advokaat Ilo-Hanna Keresel oli rõõm aidata Estonian Fighting Network OÜ ja profisportlase Maksim Vorovski lepingu sõlmimisel.
Uudis

Ilo Keres ajakirja Anne & Stiil märtsikuu numbris

18.03.2016
Ilo-Hanna Keresest tehti persoonilugu märtsikuu Anne & Stiil ajakirjas.
Uudis

Paul Keres: Eesti kuulsaima maletaja pojapoeg kaitseb kahte kõmulist tegelast

16.01.2016
Paul Keres
Priit Pullerits kirjutab tänases Arteris meie kolleegist Paul Keresest, tema konvervatiivsetest vaadetest ja huvist mootorrataste vastu.
Uudis

Paul Kerese persoonilugu Eesti Ekspressis

12.01.2016
Paul Keres
Eesti Ekspress nimetab meie advokaadibüroo partnerit Paul Kerest vaieldamatult tuntuimaks noore põlvkonna advokaadiks.
Uudis

Ilo-Hanna Keres esines Veterinaarmeditsiin 2015 konverentsil

30.10.2015
Advokaat Ilo-Hanna Keres esines reedel, 30.10.2015 Tartus peetud loomaarste ühendaval mitmepäevasel konverentsil Veterinaarmeditsiin 2015. 
Uudis

E-teataja: maksuõigus (september 2015)

01.09.2015
Käesolev GLIKMAN ALVIN maksuõiguse e-teataja toob Sinuni järgmised olulised ja aktuaalsed uudisteemad:
Uudis

E-teataja: kinnisvaraga seotud Riigikohtu praktika (mai-juuni 2015)

18.08.2015
Käesolev GLIKMAN ALVIN kinnisvara ja kohtupraktika e-teataja toob sinuni järgmised kinnisvaraga seotud Riigikohtu lahendid perioodist mai-juuni 2015: 
Uudis

E-teataja: maksuõigus (juuni 2015)

30.06.2015
Käesolev GLIKMAN ALVIN maksuõiguse e-teataja toob Sinuni järgmised olulised ja aktuaalsed uudisteemad:
Uudis

Leon Glikman osales külalisõppejõuna EBS’i Executive MBA programmi õigusteemalises loengusarjas

08.06.2015
Vanempartner Leon Glikman viis eelmisel nädalal külalisõppejõuna Estonian Business School´i Juhtimiskoolituse Keskuse ja Ajutrusti koostöös pakutava Executive MBA programmi õigusteemalise loengusarja raames läbi seminari tsiviil- ja vahekohtumenetluse praktilistest probleemidest.
Uudis

Leon Glikman – elukutseline vaidleja

01.06.2015
Äripäeva elustiiliajakirjas Gentleman avaldati põhjalik artikkel Leon Glikmanist.
Uudis

Maksukonks: kas tegu on teenuse või töösuhtega?

18.05.2015
Advokaadibüroo GLIKMAN ALVIN vandeadvokaat Priit Raudsepp tutvustab õigusblogis Äripäeva teemaveebis raamatupidaja.ee värsket Riigikohtu üldkogu lahendit, mis on mitmes mõttes teedrajavaks. Nimelt käsitles Riigikohus põhjalikult maksunõude käsitlust pankrotimenetluses kui ka nn OÜ-tamise maksutemaatikat.
Uudis

Leon Glikman: immigrantide küsimus rahvahääletusele

15.05.2015
Immigrantide vastuvõtmisega seotud küsimuse võiks rahvahääletusele panna, leiab vandeadvokaat Leon Glikman. “Eestisugusele vaesele riigile pagulaste tulva pealesurumine on ebamoraalne, kuna riik pole võimeline niigi oma maksukoormuse all ägavate kodanike vajadusi rahuldama,” ütles ta.
Uudis

E-teataja: kinnisvaraga seotud Riigikohtu praktika (märts-aprill 2015)

12.05.2015
Käesolev GLIKMAN ALVIN kinnisvara ja kohtupraktika e-teataja toob sinuni järgmised kinnisvaraga seotud Riigikohtu lahendid perioodist märts-aprill 2015:
Uudis

Teraapias osalevatele loomadele tahetakse paremat kaitset

11.05.2015
Advokaat ja loomasõber Ilo-Hanna Kerese sõnul puudub Eestis õigusakt, mis reguleeriks täpselt loomade kaasamist erinevates terapeutide ja pedagoogide läbiviidavates sekkumistes.
Uudis

Vahekohtumenetlus – vabadus valida ei ole luksusteenus

23.04.2015
Advokaat Ilo-Hanna Keres kirjutab Raamatupidamisuudiste väljaandes rahvusvahelise vahekohtumenetluse eesmärgist, milleks on saavutada vaidluse õiglane lahendamine sõltumatu kohtukoosseisu poolt liigse viivituse ja kuluta.
Uudis

E-teataja: kinnisvaraga seotud Riigikohtu praktika (veebruar 2015)

19.03.2015
Käesolev GLIKMAN ALVIN kinnisvara ja kohtupraktika e-teataja toob sinuni järgmised kinnisvaraga seotud Riigikohtu lahendid perioodist veebruar 2015:  
Uudis

E-teataja: maksuõigus (märts 2015)

10.03.2015
Käesolev GLIKMAN ALVIN maksuõiguse e-teataja toob Sinuni järgmised olulised ja aktuaalsed uudisteemad:
Uudis

Kindlalt teisiti edasi ehk valimislubadused 2015

27.02.2015
Meie noorema põlvkonna advokaadid ja juristid lahkavad tänases Eesti Päevalehes ja õigusblogis Äripäeva teemaveebis Raamatupidaja.ee erakondade valimislubadusi läbi õigusliku huumoriprisma.
Uudis

Priit Raudsepp: maksuameti tegevus on piiripealne

19.02.2015
Advokaadibüroo GLIKMAN ALVIN vandeadvokaat Priit Raudsepp leiab Postimehes maksuameti tegevust kommenteerides, et oma vaatlustegevusega on maksuameti käitumine piiripealne ning seaduslikkus küsitav.
Uudis

E-teataja: kinnisvaraga seotud Riigikohtu praktika (jaanuar 2015)

19.02.2015
Käesolev GLIKMAN ALVIN kinnisvara ja kohtupraktika e-teataja toob sinuni järgmised kinnisvaraga seotud Riigikohtu lahendid perioodist jaanuar 2015:  
Uudis

Maksuvaba päevaraha või riigi petmine?

10.02.2015
Advokaadibüroo GLIKMAN ALVIN maksuõiguse valdkonna juht Priit Raudsepp kirjutab Äripäeva teemaveebi raamatupidaja.ee õigusblogis, et Soomes töötamisega seonduvalt tekib tööandjatel küsimusi, kas Soomes tegutsemisel tekib seal püsiv tegevuskoht, kes ja kuidas maksab Soomes maksud ning missugused kulud võib tööandja kanda kartmata täiendavat maksukohustust.
Uudis

Maksumuudatus, mis puudutab kõiki äriühinguid

28.01.2015
GLIKMAN ALVIN maksuõiguse valdkonna juht Priit Raudsepp tuletab ettevõtjatele meelde, et selle aasta alguses jõustus oluline maksumuudatus, mis puudutab kõiki äriühinguid. 10. veebruariks tuleb deklareerida asjaolud, mis annavad õiguse maksuvabastuseks või -vähenduseks. Seadusemuudatuse seletuskiri selgitab, et asjaolude deklareerimata jätmisel vastavad õigused kaovad.
Uudis

E-teataja: kinnisvaraga seotud Riigikohtu praktika (detsember 2014)

15.01.2015
Käesolev GLIKMAN ALVIN kinnisvara ja kohtupraktika e-teataja toob sinuni kaks kinnisvaraga seotud Riigikohtu lahendit lahendit perioodist detsember 2014:  
Uudis

E-teataja: maksuõigus (detsember 2014)

16.12.2014
Käesolev GLIKMAN ALVIN maksuõiguse e-teataja toob sinuni järgmised olulised ja aktuaalsed uudisteemad:
Uudis

Paul Keres külastas BECC kaubandusdelegatsiooni liikmena Londonit ja Cambridge’i

02.12.2014
Paul Keres
Advokaadibüroo GLIKMAN ALVIN partner ja vandeadvokaat Paul Keres külastas Briti-Eesti Kaubanduskoja kaubandusdelegatsiooni liikmena Londonit ja Cambridge’i. 
Uudis

Läti õiged otsused kukutasid Eesti liidrikohalt

27.04.2014
Isegi kui Eesti kehtestab Lätiga samasuguse nn imemaksu, ei jõua me enam Lätist ette, vaid lihtsalt võrdsustume naabriga, ütles Glikman Alvin maksuvaldkonna juht Priit Raudsepp.

Liitu uudiskirjaga