Paul Keres

Partner, vandeadvokaat

E-mail: Paul.Keres@levinlaw.ee
Telefon: : (+372) 686 0000

vCard

Paul Keres nõustab kliente keerukates kommertsvaidlustes ning keskendub peamiselt finantssektoriga, täite- ja pankrotimenetlusega ning aktsionäride ja osanike vahelistest suhetest tekkinud vaidluste lahendamisele.

Pauli tunnustatakse iseäranis tugeva spetsialistina piiriülese (mitmeid jurisdiktsioone hõlmava) mõjuga vaidluste lahendamisel, olles esindanud kliente mitmetes välisriigi õigust puudutavates kohtuvaidlustes. Paul omab laialdast vahekohtumenetluse kogemust, olles esindanud ja nõustanud kliente arbitraažikohtutes nii Eestis kui ka välismaal (International Chamber of Commerce, Swiss Chambers’ arbitration institution, Stockholm Chamber of Commerce, Court of Arbitration for Sport, Eesti Kaubandus- ja Tööstuskoda jt). Paulil on tugev suhtevõrgustik kohalike õigus-, juhtimis- ja finantsekspertidega.

Õigusturu ülevaated Legal500 ja Chambers tunnustavad Pauli seoses tema tegevusega Danske Bank A/S ja Bank of Moscow esindamisel erinvates pankrotiõigusega ja aktsionäride vaidlustega seonduvates asjades.

Paul Keres on Eesti Aasta Advokaat 2017 kutsetegevuse valdkonnas.

Valik silmapaistvamaid töid:

 • Juhtiva meediakontserni esindus vahekohtumenetluses seoses meediaettevõtete ülevõtmisega (nõuded ületasid € 8 000 000);
 • Väikeaktsionäri esindus vahekohtumenetluses seoses aktsiaoptsiooni tehinguga (vaidluse väärtus ületas € 12 000 000);
 • Juhtiva Soome tuuleturbiinide tootja nõustamine ja esindus rahvusvahelises vahekohtumenetluses (nõuete kogusumma ületas € 20 000 000);
 • AS-i Kredex Krediidikindlustus esindus kindlustuslepingu tühistamise vaidluses AS-iga Windoor (nõuded ületasid € 13 000 000);
 • Esindab ja nõustab püsivalt Danske Bank A/S-i seoses halbade laenude ja nõuete sissenõudmisega;
 • Svenska Handelsbanken A/B (Rootsi peakontor) nõustamine ja esindus Kreenholmi Valduse AS pankrotimenetluses (nõuded ületasid € 4 000 000);
 • Juhtiva Eesti kondiitritoodete tootja esindus ülenormatiivse reostustasuga seotud vaidluses (nõuded ületasid € 1 000 000);
 • Londoni alternatiivbörsil noteeritud investori nõustamine ja esindus kohtus Eestisse, Lätti ja Venemaale tehtud investeeringute kaitsmisel ja ettevõtte juhatuse esindus Eesti kohtus nende vastu esitatud nõuete tõrjumisel (nõue ületas € 7 000 000);

haridus

 • AIJA rahvusvaheline arbitraaži treeningprogramm, London, Ühendkuningriik (2016)
 • AIJA koolitus arbiitrite volitustest, Helsinki, Soome (2013)
 • AIJA rahvusvaheline arbitraaži treeningprogramm, London, Ühendkuningriik (2013)
 • Willem C. Vis rahvusvaheline kaubandusarbitraaži harjutuskohtuvõistlus, Viin, Austria (2009)
 • Tartu Ülikool, õigusteaduskond, MA (2009)
 • Tartu Ülikool, õigusteaduskond, BA (2007)
 • Rhodose Akadeemia, ookeaniõiguse ja –uuringute keskus, Rhodos, Kreeka (2005)

keeleoskus

 • Eesti keel
 • Inglise keel
 • Soome keel
 • Vene keel

Liikmelisus

 • SA Misese Instituut asutajaliige
 • Eesti Advokatuur (2010)
 • ICC Estonia Transport Committee

Seotud uudised ja referentsid
Uudis

Punamonumentide seadus on kooskõlas põhiseadusega

03.03.2023
Paul Keres , Aleksander Muru

Justiitsministeeriumi tellimusel analüüsisid vandeadvokaat Paul Keres ja advokaadid Joonas Põder ning Aleksander Muru advokaadibüroost LEVIN 15.02.2023 Riigikogus vastu võetud seaduse, mis loob aluse punamonumentide eemaldamiseks avalikust ruumist, kooskõla põhiseadusega.

Uudis

Riigikohus ei näe kogumispensioni reformis vastuolu põhiseadusega

20.10.2020
Paul Keres
Meie partneri vandeadvokaat Paul Kerese poolt juhitud meeskond saavutas Justiitsministeeriumi ja Vabariigi Valitsuse esindamisel Riigikohtu üldkogu ees suurepärase tulemuse
Uudis

Glikman Alvin LEVIN 2020. aastal The Legal 500 parimate seas

17.04.2020
Paul Keres
The Legal 500 on oma 2020. aasta reitingutes nimetanud Glikman Alvin LEVIN’i Eesti parimate
advokaadibüroode hulka tuues eelkõige välja nende professionaalsuse.
Uudis

Kohus mõistis vandeadvokaat Paul Kerese kaitsealuse Vello Kunmani õigeks

14.01.2020
Paul Keres
Kohus mõistis vandeadvokaat Paul Kerese kaitsealuse Vello Kunmani altkäemaksu andmise süüdistuses õigeks kuriteokoosseisu puudumise tõttu.
Uudis

Paul Keres ja Artur Sanglepp käisid Riigikogu sotsiaalkomisjonis

16.12.2019
Paul Keres
Meie vandeadvokaadid Paul Keres ja Artur Sanglepp käisid täna Riigikogu sotsiaalkomisjonis, et selgitada komisjoni liikmetele pensionireformi analüüsi järeldusi.
Uudis

GDPR ja töölepingud – ohukohad, mida vältida

03.04.2019
Paul Keres

Valdavale osale meist seostub GDPR veebilehtede ja e-kirjadega, võimalik, et Internetiga üleüldiselt. Kuid tegelikult võib see Teid palju tugevamalt mõjutada väljaspool virtuaalmaailma, sellises tagasihoidlikus olukorras nagu seda on töölepingute koostamine ja sõlmimine.

Uudis

Lugejate soovil: ärisaladuse ja andmete turvalisusest lähemalt

19.12.2018
Paul Keres

Pärast eelmise kuu infokirja, milles kirjutasime ärisaladuse kaitsmise viisidest, palusid meie lugejad meil teemat detailsemalt selgitada ning on ainult meie poolne rõõm sellisele palvele vastu tulla! Seekordses uudiskirjas käsitleme järgnevaid teemasid:


Uudis

Neli abinõu, millega saad end kaitsta ärisaladuse varguse eest

30.11.2018
Paul Keres
Kas Sina oskad saladust hoida? 

Enamik inimesi oskavad ja sama võiks öelda ka paljude ettevõtete kohta. Isegi kui Sa pole sellele seni erilist tähelepanu pööranud, sõltub ka Sinu käekäik paljuski hästi hoitud saladustest.

Uudis

Advokaadibüroo Glikman Alvin LEVIN nõustas edukalt klienti Fakto Auto AS

21.11.2018
Pille Pettai-Stasiulis , Paul Keres

Advokaadibüroo Glikman Alvin LEVIN nõustas klienti Fakto Auto AS aktsiate müümisel Eesti Talleks AS´le. Fakto Auto AS on Nissani volitatud edasimüüja Eestis, kelle 2017.a. aasta käive oli 11,4 miljon eurot.

Uudis

Paul Keres kommenteeris Postimehes RB Raili tegevjuhi umbusaldamisega seonduvat

21.03.2018
Paul Keres

Homme Tallinnas kogunev RB Raili nõukogu kaalub aktsionäride umbusu alla sattunud tegevjuhi ja juhatuse esimehe Rubesa volitusi. Veebruaris avaldasid RB Raili aktsionärid Eesti ja Leedu Rubesale umbusaldust, Läti jäi erapooletuks. RB Rail kiirustas aga teatama, et juhatuse esimees ei kavatse tagasi astuda. Postimees palus nimetatud teemal Paul Kereselt kommentaari.

Uudis

Laupäevases Arteris ilmus suur intervjuu Paul Keresega

29.01.2018
Paul Keres

Paul Keres selgitas Postimehe lisas Arter ajakirjanik Priit Pullerits poolt läbi viidud intervjuus oma maailmavaadet ja avas veidi oma isiklikku elu.

Uudis

Paul Keres leiab, et riiklikku süüdistust võiks riik advokaatidelt teenusena osta

21.12.2017
Paul Keres

Vandeadvokaat Paul Keres käis seoses „Aasta Advokaat“ aunimetuse saamisega külas R2 saates „Agenda“, kus mh peatus teemal, miks võiks prokuröride asemel riik kasutada riikliku süüdistuse funktsiooni täitmiseks hoopis advokaate.

Uudis

Paul Keres nimetati Aasta Advokaadiks!

16.12.2017
Paul Keres

Meil on suur au ja heameel teatada, et meie partner vandeadvokaat Paul Keres nimetati Eesti Advokatuuri poolt Aasta Advokaadiks. Tegemist on juba teise Advokaadibüroo GLIKMAN ALVIN meeskonnas töötava Aasta Advokaadiga – aastal 2002 valiti selleks vandeadvokaat Leon Glikman.

Uudis

Paul Keres küsitles Briti-Eesti kaubanduskoja juhatuse liikmena erakondade esindajaid

10.10.2017
Paul Keres

Vandeadvokaat Paul Keres, kes kuulub Briti-Eesti kaubanduskoja (BECC) juhatusse, küsitles koos BECC juhatuse esimehe James Oates’iga teisipäeval, 10.oktoobril 2017, Viru Hotellis peetud paneeldiskussioonil mõningaid erakondade esindajaid.


Uudis

Oleme valitud European Tax Award nominentide lõppnimekirja ja tunnustatud kõrgeima auhinnaga Legal 500 poolt

19.05.2017
Paul Keres
Meil on hea meel teatada advokaadibüroole GLIKMAN ALVIN omistatud uutest rahvusvahelisest tunnustustest, mis kinnitavad, et oleme oma klientide jaoks jätkuvalt professionaalsed, usaldusväärsed ja tulemuslikud nõustajad.
Uudis

Advokaadibüroo GLIKMAN ALVIN vandeadvokaat Paul Keres kaitses edukalt Eesti kahtlemata kõige kõmulisemat kirjanikku Kaur Kenderit

16.05.2017
Paul Keres
Advokaadibüroo GLIKMAN ALVIN vandeadvokaat Paul Keres kaitses edukalt Eesti kahtlemata kõige kõmulisemat kirjanikku Kaur Kenderit.
Uudis

GLIKMAN ALVIN esindas edukalt AS-i KredEx Krediidikindlustust kindlustusvaidluses

04.05.2017
Paul Keres

Advokaadibüroo GLIKMAN ALVIN esindas edukalt AS-i KredEx Krediidikindlustus kindlustusvaidluses Eesti klaasfassaadide tootjaga AS-iga Windoor, mahuga ligi 14 miljonit eurot. 


Uudis

Advokaadibüroo GLIKMAN ALVIN on pälvinud Chambers Globali kõrgeima järgu tunnustuse

10.04.2017
Paul Keres

Maailma üks mainekamaid õigusbüroode väljaandeid Chambers Global andis advokaadibüroole GLIKMAN ALVIN taas kord kõrgeima hinnangu.


Uudis

Tartu Ülikooli õigusteaduskonna tudengid külastasid meie bürood

20.02.2017
Paul Keres
Tartu Ülikooli õigusteaduskonna tudengid külastasid meie bürood.
Uudis

CEE Legal Matters tõi esile Advokaadibüroo GLIKMAN ALVINi tööd Krediidipanga osaluse võõrandamisel

16.02.2017
Paul Keres
Mainekas juriidiline ajaleht CEE Legal Matters kajastas, kuidas  Advokaadibüroo GLIKMAN ALVIN nõustas Eesti Krediidipanga suuraktsionäri JSC BM-Bank (endine Moskva Pank) oma osaluse võõrandamisel.

Uudis

Advokaadibüroo GLIKMAN ALVIN nõustas Eesti Krediidipanga osaluse võõrandamist

08.02.2017
Paul Keres

Advokaadibüroo GLIKMAN ALVIN nõustas Eesti Krediidipanga suuraktsionäri JSC BM-Bank (endine Moskva Pank) oma osaluse võõrandamisel. 

Uudis

Kredex Krediidikindlustuse AS-i võit ka Ringkonnakohtus

12.01.2017
Paul Keres
Partnerid Leon Glikman ja Paul Keres esindasid lähiaja suurimas kindlustusvaidluses Kredex Krediidikindlustuse AS-i edukalt ka Tallinna Ringkonnakohtus.
Uudis

Paul Keres: Anname linnadele ja valdadele õiguse kehtestada oma makse

27.10.2016
Paul Keres

Paul Keres arutleb Päevalehes ääremaastumise teemal ning pakub välja lahendusi. Arvamuslugu on välja antud sarjas "Räägime põhiseadusest".

Uudis

Paul Keres arutleb inimõiguste olukorrast

13.10.2016
Paul Keres

Paul Keres arutleb inimõiguste olukorrast ja arengust Eestis. Seda 34. Eesti õigusteadlaste päevadel ning koos auväärsete kolleegidega.

Referents

Advokaadibüroo Glikman Alvin nõustas Kredex Krediidikindlustus AS-i kohtuasjas

Paul Keres

Advokaadibüroo GLIKMAN ALVIN vandeadvokaadid Leon Glikman ja Paul Keres nõustasid Kredex Krediidikindlustus AS-i kohtuasjas, milles AS Windoor esitas Harju Maakohtusse hagi 13,8 miljoni eurose kindlustushüvitise saamiseks.

Uudis

Paul Keres: Eesti kuulsaima maletaja pojapoeg kaitseb kahte kõmulist tegelast

16.01.2016
Paul Keres
Priit Pullerits kirjutab tänases Arteris meie kolleegist Paul Keresest, tema konvervatiivsetest vaadetest ja huvist mootorrataste vastu.
Uudis

Paul Kerese persoonilugu Eesti Ekspressis

12.01.2016
Paul Keres
Eesti Ekspress nimetab meie advokaadibüroo partnerit Paul Kerest vaieldamatult tuntuimaks noore põlvkonna advokaadiks.
Uudis

Paul Keres külastas BECC kaubandusdelegatsiooni liikmena Londonit ja Cambridge’i

02.12.2014
Paul Keres

Advokaadibüroo GLIKMAN ALVIN partner ja vandeadvokaat Paul Keres külastas Briti-Eesti Kaubanduskoja kaubandusdelegatsiooni liikmena Londonit ja Cambridge’i. 

Liitu uudiskirjaga