Uudised ja referentsid

Новость
Сфера
Области права Сферы бизнеса
Новость

Когда спорят предприниматели

19.08.2019
Leon Glikman
При заключении договоров предприниматели, как правило, обращают пристальное внимание на коммерческие условия, чего нельзя сказать о положениях договоров, регулирующих рассмотрение споров, особенно если они содержатся в общих условиях договора, которые зачастую не читаются.
Новость

Tartu Ülikooli õigusteaduskonna tudengid külastasid meie bürood.

20.02.2017
Tartu Ülikooli õigusteaduskonna tudengid külastasid meie bürood.
Новость

Advokaadibüroo GLIKMAN ALVIN vanempartner Leon Glikman määrati Eesti Vabariigi poolt Rahvusvahelise Investeerimisvaidluste Lahendamise Keskuse (International Centre for settlement of Investment Disputes – ICSID) lepitajaks.

20.02.2017
Advokaadibüroo GLIKMAN ALVIN vanempartner Leon Glikman määrati Eesti Vabariigi poolt Rahvusvahelise Investeerimisvaidluste Lahendamise Keskuse (International Centre for settlement of Investment Disputes – ICSID) lepitajaks.
Новость

CEE Legal Matters tõi esile Advokaadibüroo GLIKMAN ALVINi tööd Krediidipanga osaluse võõrandamisel.

16.02.2017
Mainekas juriidiline ajaleht CEE Legal Matters kajastas, kuidas  Advokaadibüroo GLIKMAN ALVIN nõustas Eesti Krediidipanga suuraktsionäri JSC BM-Bank (endine Moskva Pank) oma osaluse võõrandamisel.
Новость

Vabatahtlik notariseerimine - hullumeelsus!

13.02.2017
Praegune kinnistusraamatu süsteem on küll kohmakas, aga lollikindel ja see on süsteemi tugevus, kirjutab vandeadvokaat Leon Glikman.
Новость

Advokaadibüroo GLIKMAN ALVIN nõustas Eesti Krediidipanga osaluse võõrandamist.

08.02.2017
Advokaadibüroo GLIKMAN ALVIN nõustas Eesti Krediidipanga suuraktsionäri JSC BM-Bank (endine Moskva Pank) oma osaluse võõrandamisel. 

Kredex Krediidikindlustuse AS-i võit ka Ringkonnakohtus

Partnerid Leon Glikman ja Paul Keres esindasid lähiaja suurimas kindlustusvaidluses Kredex Krediidikindlustuse AS-i edukalt ka Tallinna Ringkonnakohtus.
Новость

Äripäev: Madalapalgalised juhid teenivad tuhandeid

30.11.2016
Priit Raudsepp kommenteeris Äripäeva palvel teemat, mida osad võtavad kokku "OÜtamine vol 2". 
Новость
Новость

Paul Keres: Anname linnadele ja valdadele õiguse kehtestada oma makse

27.10.2016
Paul Keres arutleb Päevalehes ääremaastumise teemal ning pakub välja lahendusi. Arvamuslugu on välja antud sarjas "Räägime põhiseadusest".
Новость

Paul Keres arutleb inimõiguste olukorrast

13.10.2016
Paul Keres arutleb inimõiguste olukorrast ja arengust Eestis. Seda 34. Eesti õigusteadlaste päevadel ning koos auväärsete kolleegidega.
Новость

Leon Glikman: Igikestev mure põhiõiguste kaitstuse pärast

07.09.2016
Leon Glikman kirjutab Eesti Päevalehes põhiõigustest ning sellest, miks on oluline neid kaitsta, leides, et "Levinud on võhiklikud vastuväited „mul pole midagi varjata” ja „õige hõlma ei hakka keegi”, mida kasutatakse ka pealtkuulamise talumise õigustamiseks. Põhiõigusi kaitsvad normid on aga loodud just eelkõige juhuks, kui hakatakse õige hõlma. Me ei pea joonduma nende järgi, kellele on vastuvõetav, et nende erasfääris soritakse."
Новость

Maksuameti uued relvad

06.09.2016
"Maksuameti uued relvad". See oli tänase Äripäeva esikaane suurim pealkiri. Vandeadvokaat Priit Raudsepp selgitas novembris jõustuvate muudatuste tagamaid.
Новость

Leon Glikman: Vahel peab tohtima altkäemaksu maksta

20.08.2016
Altkäemaksust teise nurga alt: Ettevõtja on paratamatult sunnitud majandustegevuse arendamiseks suhtlema mugavus­tsoonis viibivate ameti­isikutega.
Новость

Leon Glikman: Miks ma ei taotle riigisaladuse luba

11.08.2016
Miks ma ei taotle riigisaladuse luba ?  Vandeadvokaat kutsesaladusega ei riski. 
Новость

Leon Glikman: Õigusemõistmine teiselt planeedilt

08.08.2016
Vandeadvokaat Leon Glikman õigusemõistmisest: Minult on tihtipeale küsitud, kas üldse tasub oma õigusi kohtus kaitsta, ja mu vastus on alati olnud jaatav.
Новость

Kuidas päriselt rahaga on, küsid sa?

24.05.2016
Kaur Kenderi kriminaalasja menetletakse juba pikalt ning aina enam suureneb avalik debatt kaasuse põhimõttelisel tasandil.

Advokaadibüroo Glikman Alvin nõustas Kredex Krediidikindlustus AS-i kohtuasjas

Advokaadibüroo GLIKMAN ALVIN vandeadvokaadid Leon Glikman ja Paul Keres nõustasid Kredex Krediidikindlustus AS-i kohtuasjas, milles AS Windoor esitas Harju Maakohtusse hagi 13,8 miljoni eurose kindlustushüvitise saamiseks.

Ilo Keres abistamas profisportlaste lepingu sõlmimisel

Meie advokaat Ilo-Hanna Keresel oli rõõm aidata Estonian Fighting Network OÜ ja profisportlase Maksim Vorovski lepingu sõlmimisel.
Новость

Ilo Keres ajakirja Anne & Stiil märtsikuu numbris

18.03.2016
Ilo-Hanna Keresest tehti persoonilugu märtsikuu Anne & Stiil ajakirjas.
Новость

Paul Keres: Eesti kuulsaima maletaja pojapoeg kaitseb kahte kõmulist tegelast

16.01.2016
Priit Pullerits kirjutab tänases Arteris meie kolleegist Paul Keresest, tema konvervatiivsetest vaadetest ja huvist mootorrataste vastu.
Новость

Paul Kerese persoonilugu Eesti Ekspressis

12.01.2016
Eesti Ekspress nimetab meie advokaadibüroo partnerit Paul Kerest vaieldamatult tuntuimaks noore põlvkonna advokaadiks.
Новость

Ilo-Hanna Keres esines Veterinaarmeditsiin 2015 konverentsil

30.10.2015
Advokaat Ilo-Hanna Keres esines reedel, 30.10.2015 Tartus peetud loomaarste ühendaval mitmepäevasel konverentsil Veterinaarmeditsiin 2015. 
Новость

E-teataja: maksuõigus (september 2015)

01.09.2015
Käesolev GLIKMAN ALVIN maksuõiguse e-teataja toob Sinuni järgmised olulised ja aktuaalsed uudisteemad:
Новость

E-teataja: kinnisvaraga seotud Riigikohtu praktika (mai-juuni 2015)

18.08.2015
Käesolev GLIKMAN ALVIN kinnisvara ja kohtupraktika e-teataja toob sinuni järgmised kinnisvaraga seotud Riigikohtu lahendid perioodist mai-juuni 2015: 
Новость

E-teataja: maksuõigus (juuni 2015)

30.06.2015
Käesolev GLIKMAN ALVIN maksuõiguse e-teataja toob Sinuni järgmised olulised ja aktuaalsed uudisteemad:
Новость

Leon Glikman osales külalisõppejõuna EBS’i Executive MBA programmi õigusteemalises loengusarjas

08.06.2015
Vanempartner Leon Glikman viis eelmisel nädalal külalisõppejõuna Estonian Business School´i Juhtimiskoolituse Keskuse ja Ajutrusti koostöös pakutava Executive MBA programmi õigusteemalise loengusarja raames läbi seminari tsiviil- ja vahekohtumenetluse praktilistest probleemidest.
Новость

Leon Glikman – elukutseline vaidleja

01.06.2015
Äripäeva elustiiliajakirjas Gentleman avaldati põhjalik artikkel Leon Glikmanist.
Новость

Maksukonks: kas tegu on teenuse või töösuhtega?

18.05.2015
Advokaadibüroo GLIKMAN ALVIN vandeadvokaat Priit Raudsepp tutvustab õigusblogis Äripäeva teemaveebis raamatupidaja.ee värsket Riigikohtu üldkogu lahendit, mis on mitmes mõttes teedrajavaks. Nimelt käsitles Riigikohus põhjalikult maksunõude käsitlust pankrotimenetluses kui ka nn OÜ-tamise maksutemaatikat.
Новость

Leon Glikman: immigrantide küsimus rahvahääletusele

15.05.2015
Immigrantide vastuvõtmisega seotud küsimuse võiks rahvahääletusele panna, leiab vandeadvokaat Leon Glikman. “Eestisugusele vaesele riigile pagulaste tulva pealesurumine on ebamoraalne, kuna riik pole võimeline niigi oma maksukoormuse all ägavate kodanike vajadusi rahuldama,” ütles ta.
Новость

E-teataja: kinnisvaraga seotud Riigikohtu praktika (märts-aprill 2015)

12.05.2015
Käesolev GLIKMAN ALVIN kinnisvara ja kohtupraktika e-teataja toob sinuni järgmised kinnisvaraga seotud Riigikohtu lahendid perioodist märts-aprill 2015:
Новость

Teraapias osalevatele loomadele tahetakse paremat kaitset

11.05.2015
Advokaat ja loomasõber Ilo-Hanna Kerese sõnul puudub Eestis õigusakt, mis reguleeriks täpselt loomade kaasamist erinevates terapeutide ja pedagoogide läbiviidavates sekkumistes.
Новость

Vahekohtumenetlus – vabadus valida ei ole luksusteenus

23.04.2015
Advokaat Ilo-Hanna Keres kirjutab Raamatupidamisuudiste väljaandes rahvusvahelise vahekohtumenetluse eesmärgist, milleks on saavutada vaidluse õiglane lahendamine sõltumatu kohtukoosseisu poolt liigse viivituse ja kuluta.
Новость

E-teataja: kinnisvaraga seotud Riigikohtu praktika (veebruar 2015)

19.03.2015
Käesolev GLIKMAN ALVIN kinnisvara ja kohtupraktika e-teataja toob sinuni järgmised kinnisvaraga seotud Riigikohtu lahendid perioodist veebruar 2015:  
Новость

E-teataja: maksuõigus (märts 2015)

10.03.2015
Käesolev GLIKMAN ALVIN maksuõiguse e-teataja toob Sinuni järgmised olulised ja aktuaalsed uudisteemad:
Новость

Kindlalt teisiti edasi ehk valimislubadused 2015

27.02.2015
Meie noorema põlvkonna advokaadid ja juristid lahkavad tänases Eesti Päevalehes ja õigusblogis Äripäeva teemaveebis Raamatupidaja.ee erakondade valimislubadusi läbi õigusliku huumoriprisma.
Новость

Priit Raudsepp: maksuameti tegevus on piiripealne

19.02.2015
Advokaadibüroo GLIKMAN ALVIN vandeadvokaat Priit Raudsepp leiab Postimehes maksuameti tegevust kommenteerides, et oma vaatlustegevusega on maksuameti käitumine piiripealne ning seaduslikkus küsitav.
Новость

Priit Raudsepp: maksuameti tegevus on piiripealne

19.02.2015
Advokaadibüroo GLIKMAN ALVIN vandeadvokaat Priit Raudsepp leiab Postimehes maksuameti tegevust kommenteerides, et oma vaatlustegevusega on maksuameti käitumine piiripealne ning seaduslikkus küsitav.
Новость

E-teataja: kinnisvaraga seotud Riigikohtu praktika (jaanuar 2015)

19.02.2015
Käesolev GLIKMAN ALVIN kinnisvara ja kohtupraktika e-teataja toob sinuni järgmised kinnisvaraga seotud Riigikohtu lahendid perioodist jaanuar 2015:  
Новость

Maksuvaba päevaraha või riigi petmine?

10.02.2015
Advokaadibüroo GLIKMAN ALVIN maksuõiguse valdkonna juht Priit Raudsepp kirjutab Äripäeva teemaveebi raamatupidaja.ee õigusblogis, et Soomes töötamisega seonduvalt tekib tööandjatel küsimusi, kas Soomes tegutsemisel tekib seal püsiv tegevuskoht, kes ja kuidas maksab Soomes maksud ning missugused kulud võib tööandja kanda kartmata täiendavat maksukohustust.
Новость

Maksumuudatus, mis puudutab kõiki äriühinguid

28.01.2015
GLIKMAN ALVIN maksuõiguse valdkonna juht Priit Raudsepp tuletab ettevõtjatele meelde, et selle aasta alguses jõustus oluline maksumuudatus, mis puudutab kõiki äriühinguid. 10. veebruariks tuleb deklareerida asjaolud, mis annavad õiguse maksuvabastuseks või -vähenduseks. Seadusemuudatuse seletuskiri selgitab, et asjaolude deklareerimata jätmisel vastavad õigused kaovad.
Новость

E-teataja: kinnisvaraga seotud Riigikohtu praktika (detsember 2014)

15.01.2015
Käesolev GLIKMAN ALVIN kinnisvara ja kohtupraktika e-teataja toob sinuni kaks kinnisvaraga seotud Riigikohtu lahendit lahendit perioodist detsember 2014:  
Новость

E-teataja: maksuõigus (detsember 2014)

16.12.2014
Käesolev GLIKMAN ALVIN maksuõiguse e-teataja toob sinuni järgmised olulised ja aktuaalsed uudisteemad:
Новость

Paul Keres külastas BECC kaubandusdelegatsiooni liikmena Londonit ja Cambridge’i

02.12.2014
Advokaadibüroo GLIKMAN ALVIN partner ja vandeadvokaat Paul Keres külastas Briti-Eesti Kaubanduskoja kaubandusdelegatsiooni liikmena Londonit ja Cambridge’i. 
Новость

Läti õiged otsused kukutasid Eesti liidrikohalt

27.04.2014
Isegi kui Eesti kehtestab Lätiga samasuguse nn imemaksu, ei jõua me enam Lätist ette, vaid lihtsalt võrdsustume naabriga, ütles Glikman Alvin maksuvaldkonna juht Priit Raudsepp.
Новость

Join the newsletter