Leon Glikman

Partner, vandeadvokaat

E-mail: Leon.Glikman@levinlaw.ee
Telefon: : (+372) 686 0000
vCard

Leonil on pikaajaline  ja mitmekesine advokaaditöö kogemus nii Eestis kui välisriikides, mille osas on ta saavutanud kodumaise ning rahvusvahelise tunnustuse. Leon Glikmani kõrget õigusalast kvalifikatsiooni hindavad lisaks klientidele ka kohtunikud ja kolleegid.

Sõltumatud rahvusvahelised väljaanded nagu The Legal 500Chambers Global ja teised on teda tunnustanud kui „raskekahuriväelasest“ tippadvokaati. The Legal 500 on Leoni tunnustanud Hall of Fame-is, mis toob esile advokaate, kelle töö on nende klientide hinnangul püsivalt suurepärane. Chambers Global on Leoni nimetanud Väljapaistvaks Praktikuks (Eminent Practitioner) – tiitel, mida antakse advokaatidele, kes on oma valdkonnas väga mõjukad. Ka mitmed Eesti väljaanded on teda liigitanud suurt mõju omavate juristide hulka. Ta on Eesti Aasta Advokaat 2002.

Leoni advokaadikogemus algab aastast 1981, mil ta lõpetas stažeerimise legendaarse Simon Levini käe all. Tema osalusel on loodud uusi ja põhimõttelisi seaduse kohtulikke tõlgendusi ning nii mõnigi õigusnorm on tema poolt aetud asjades klientide huvides põhiseadusevastaseks tunnistatud.  

Leon on ka tunnustatud vahekohtunik, keda on korduvalt nimetatud kodu- ja välismaiste arbitraažikohtute eesistujaks ja vahekohtu koosseisude liikmeks. Ta on vahekohtunikuna lahendanud suuremahulisi vaidlusi Stockholmi ja Helsingi arbitraažiinstituutides. Rahvusvahelise Kaubanduskoja (ICC, Pariis) Maailmanõukogu on määranud Leoni ICC Rahvusvahelise Arbitraažikohtu täisliikmeks. Rahvusvaheline Arbitraažikohus, asutatud 1923. aastal, on üks maailma juhtivaid arbitraažiinstitutsioone.

Leon on Maailmapanga juures tegutseva Rahvusvahelise Investeerimisvaidluste Lahendamise Keskuse (International Centre for settlement of Investment Disputes – ICSID) lepitaja.

Tema lemmikuteks on just  tsiviil- ja arbitraažiasjade ajamine, samuti klientide võlaõiguse alane nõustamine, kuid ta kaitseb klientide õigusi ka haldus- ja  majanduskriminaalasjades.

Leon peab oluliseks enesetäiendamist. Nii on ta kaitsnud LL.M. kraadi Harvardi Ülikooli õigusteaduskonnas era- ja arbitraažiõiguse alal, on end täiendanud Columbia Ülikooli ja Georgetowni Ülikooli õigusteaduskondades ja  ICC arbitraažikohtu juures, samuti on omandanud teadmisi rahvusvahelise õiguse vallas Iisraeli välisministeeriumi koolitustel ja teistes prestiižikates institutsioonides.

Leon Glikman peab kõige olulisemaks oma klientide õiguste kaitset, säästmata selleks kõiki legitiimseid võimalusi, ühtaegu huvitab teda põhiõiguste kaitstus laiemas plaanis. Pooldab põhiõiguste laiendavat tõlgendamist, samuti riigi minimaalset sekkumist majandusse ja isikute eraellu.

Leoni sulest on ilmunud mitusada eesti ja inglisekeelset õigus- poliitika- ja majandusteemalist artiklit ning harvad pole tema tele – ja raadioesinemised. Ta on nõutud lektor ja seda eriti menetlusõiguse valdkonnas.  Ühtlasi on väljakoolitanud mitmeid edukaid noorema põlvkonna advokaate.

Kliendid ja kolleegid iseloomustavad teda kui punktuaalset, põhjalikku, kuid pisiasjadesse mittetakerduvat vandeadvokaati, kes suudab koheselt näha õiguslikus probleemis laiemat pilti ja kiiret lahendust. Leon Glikman on huumorimeelne inimene, kellega on lihtne suhelda ning kes ei hinda liigset formalismi.

haridus

 • Harvard Law School, LL.M. (1993)
 • Columbia Ülikooli õigusteaduskonna ja Georgetowni Ülikooli õigusteaduskonna kursused 
 • Praktika Ameerika Advokatuuris (1992) 
 • Tartu Ülikooli õigusteaduskond, MA (1980)

keeleoskus

 • Eesti keel
 • Inglise keel
 • Vene keel
 • Soome keel

Liikmelisus

 • Eesti Advokatuur (1981)
 • Eesti Advokatuuri Aukohtu liige
 • Eesti Advokatuuri põhiõiguste komisjoni liige
 • Rahvusvahelise Investeerimisvaidluste Lahendamise Keskuse (International Centre for settlement of Investment Disputes – ICSID) lepitaja
 • Vietnami Rahvusvahelise Arbitraažikeskuse (Vietnam International Arbitration Centre - VIAC) lepitaja 
 • Justiitsministeeriumi kodifitseerimiskomisjoni liige
 • Eesti Mälu Instituudi asutajaliige ja nõukogu liige
 • Iisraeli aukonsul Eestis
 • ICC Rahvusvahelise Arbitraažikohtu täisliige (International Chamber of Commerce)

Seotud uudised ja referentsid
Uudis

Glikman Alvin LEVIN 2020. aastal The Legal 500 parimate seas

17.04.2020
Paul Keres , Leon Glikman
The Legal 500 on oma 2020. aasta reitingutes nimetanud Glikman Alvin LEVIN’i Eesti parimate
advokaadibüroode hulka tuues eelkõige välja nende professionaalsuse.
Uudis

Leon Glikman määrati Vietnami Rahvusvahelise Arbitraažikeskuse lepitajaks

25.09.2019
Leon Glikman

VIAC on sõltumatu mittetulundusühing, kelle eesmärgiks on edendada vahekohtumenetluse viise ja sh. ka alternatiivsed vaidluste lahendamise (ADR) võimalusi.

Uudis

Leon Glikman esineb Tallinna Ärifoorumil 2019

19.08.2019
Leon Glikman
Kui ettevõtjad vaidlevad - kas valida lepingutes kohtu- või arbitraažialluvust?
Uudis

Legal 500: Glikman Alvin LEVIN on Eesti tippbüroo neljas õigusvaldkonnas

25.04.2019
Leon Glikman
Mainekas rahvusvaheliste õigusturgude ülevaateid koostav Legal 500 paigutas taaskord advokaadibüroo Glikman Alvin LEVIN parimate hulka, mis kinnitab, et jätkame oma pikaajalist traditsiooni pakkuda klientidele tipptasemel tulemuslikku õigusabi.
Uudis

Leon Glikman Eesti Päevalehes: Eesti inimene vajab tõhusamat kaitset riigi omavoli eest

22.08.2018
Leon Glikman , Leon Glikman
Leon Glikman kirjutab tänases Eesti Päevalehes meil valitseva pahupidi õigusriigi teemadel.
Uudis

Leon Glikman kommenteeris Postimehes tselluloositehase küsimuses eriplaneeringust taganemist

27.06.2018
Leon Glikman
Vandeadvokaat Leon Glikman andis juuni alguses Postimehele kommentaari, milles selgitas tselulloositehasest loobumise valguses üldiselt eriplaneeringust taganemise õiguslikku poolt.
Uudis

Ülevaade Leon Glikmani Ärifoorumi esinemise olulisematest soovitustest

25.05.2018
Leon Glikman
Vandeadvokaat Leon Glikman esines sel nädalal Tallinna Ärifoorumil, kus andis ettevõtjatele kasulikke soovitusi. Alljärgnevalt anname ülevaate tema esinemise olulisematest punktidest.
Uudis

Leon Glikman esineb 22.mail Tallinna Ärifoorumil „Tulevik on juba täna“

17.04.2018
Leon Glikman
22.mail leiab aset järjekordne Tallinna Ärifoorum, mille seekordseks pealkirjaks on „Tulevik on juba täna“ („Будущее уже сегодня“). Üritus toimub Apollo kinos Mustamäel ja on vene keeles.
Uudis

Leon Glikman kirjutab Päevalehes murest riigis toimuvate arengute üle

29.12.2017
Leon Glikman

Tänases Päevalehes avaldatud arvamusloos leiab vandeadvokaat Leon Glikman, et kõikjale sirutuv riik litsub inimväärikuse maad ligi.

Uudis

Leon Glikman Eesti Päevalehes: Trumpi otsus tunnustada Jeruusalemma Iisraeli pealinnana ja viia sinna saatkond, pole midagi uut.

08.12.2017
Leon Glikman

Vandeadvokaat Leon Glikman, kes on Iisraeli aukonsul Eestis, selgitas tausta ja põhjuseid, miks viimasel ajal palju tähelepanu saanud Ameerika Ühendriikide presidendi Donald Trumpi otsuses viia Ühendriikide saatkond Jeruusalemma ning tunnustada linna Iisraeli pealinnana, pole midagi märkimisväärset ega uut. 

Uudis

Leon Glikman Eesti Päevalehes: paljude jaoks on lihtsam valida kriminaalmenetluses kokkuleppemenetlus

06.11.2017
Leon Glikman

Leon Glikman vastas 6.novembri Eesti Päevalehes ajakirjanik Krister Parise küsimustele, analüüsides muuhulgas Eesti praktikat, kus kriminaalmenetluses võitmise võimalus on 1%. Samuti puudutati ministeeriumi uut plaani vanglates suitsetamine keelustada.

Uudis

Leon Glikman kommenteeris 22.06.2017 Äripäevas külaliskorterite ehitamise teemat

22.06.2017
Leon Glikman
Äripäev palus Leon Glikmanilt kommentaari seoses Nõmmel tõusetunud küsimusega külaliskorterite ehitamisest.
Uudis

Leon Glikman käsitles Tallinna Majandusfoorumi kõnes riikliku sekkumise negatiivseid mõjusid

26.05.2017
Leon Glikman
Vandeadvokaat Leon Glikman esines 25.05.2017 Tallinna Majandusfoorumil, käsitledes seal riikliku sekkumise negatiivseid mõjusid.
Uudis

Vandeadvokaat Leon Glikman esineb 25.05.2017 Äripäeva venekeelse väljaande Delovõje Vedomosti poolt korraldataval Tallinna Majandusfoorumil

23.05.2017
Leon Glikman
Vandeadvokaat Leon Glikman esineb 25.05.2017 Äripäeva venekeelse väljaande Delovõje Vedomosti poolt korraldataval Tallinna Majandusfoorumil.
Uudis

Oleme valitud European Tax Award nominentide lõppnimekirja ja tunnustatud kõrgeima auhinnaga Legal 500 poolt

19.05.2017
Leon Glikman , Ain Alvin
Meil on hea meel teatada advokaadibüroole GLIKMAN ALVIN omistatud uutest rahvusvahelisest tunnustustest, mis kinnitavad, et oleme oma klientide jaoks jätkuvalt professionaalsed, usaldusväärsed ja tulemuslikud nõustajad.
Uudis

GLIKMAN ALVIN esindas edukalt AS-i KredEx Krediidikindlustust kindlustusvaidluses

04.05.2017
Paul Keres , Leon Glikman

Advokaadibüroo GLIKMAN ALVIN esindas edukalt AS-i KredEx Krediidikindlustus kindlustusvaidluses Eesti klaasfassaadide tootjaga AS-iga Windoor, mahuga ligi 14 miljonit eurot. 


Uudis

Advokaadibüroo GLIKMAN ALVIN on pälvinud Chambers Globali kõrgeima järgu tunnustuse

10.04.2017
Leon Glikman , Ain Alvin

Maailma üks mainekamaid õigusbüroode väljaandeid Chambers Global andis advokaadibüroole GLIKMAN ALVIN taas kord kõrgeima hinnangu.


Uudis

Leon Glikman kommenteerib väljaandes „Äripäev“ rahapesu ja terrorismi tõkestamise seaduse eelnõud

08.03.2017
Leon Glikman
Leon Glikman kommenteerib väljaandes „Äripäev“ rahapesu ja terrorismi tõkestamise seaduse eelnõud.
Uudis

Teatame uhkusega, et Leon Glikman valiti täna Advokatuuri üldkogul 298 häälega Eesti Advokatuuri aukohtu asendusliikmeks

03.03.2017
Leon Glikman
Teatame uhkusega, et Leon Glikman valiti täna Advokatuuri üldkogul 298 häälega Eesti Advokatuuri aukohtu asendusliikmeks.
Uudis
Uudis

Leon Glikman määrati Eesti Vabariigi poolt Rahvusvahelise Investeerimisvaidluste Lahendamise Keskuse lepitajaks

20.02.2017
Leon Glikman
Leon Glikman määrati Eesti Vabariigi poolt Rahvusvahelise Investeerimisvaidluste Lahendamise Keskuse lepitajaks.
Uudis

Vabatahtlik notariseerimine - hullumeelsus!

13.02.2017
Leon Glikman
Praegune kinnistusraamatu süsteem on küll kohmakas, aga lollikindel ja see on süsteemi tugevus, kirjutab vandeadvokaat Leon Glikman.
Uudis

Kredex Krediidikindlustuse AS-i võit ka Ringkonnakohtus

12.01.2017
Leon Glikman , Paul Keres
Partnerid Leon Glikman ja Paul Keres esindasid lähiaja suurimas kindlustusvaidluses Kredex Krediidikindlustuse AS-i edukalt ka Tallinna Ringkonnakohtus.
Uudis

Leon Glikman: Miks ma ei taotle riigisaladuse luba

11.08.2016
Leon Glikman

Miks ma ei taotle riigisaladuse luba ?  Vandeadvokaat kutsesaladusega ei riski. 

Uudis

Leon Glikman: Õigusemõistmine teiselt planeedilt

08.08.2016
Leon Glikman

Vandeadvokaat Leon Glikman õigusemõistmisest: Minult on tihtipeale küsitud, kas üldse tasub oma õigusi kohtus kaitsta, ja mu vastus on alati olnud jaatav.

Referents

Advokaadibüroo Glikman Alvin nõustas Kredex Krediidikindlustus AS-i kohtuasjas

Leon Glikman , Paul Keres

Advokaadibüroo GLIKMAN ALVIN vandeadvokaadid Leon Glikman ja Paul Keres nõustasid Kredex Krediidikindlustus AS-i kohtuasjas, milles AS Windoor esitas Harju Maakohtusse hagi 13,8 miljoni eurose kindlustushüvitise saamiseks.

Uudis

Leon Glikman osales külalisõppejõuna EBS’i Executive MBA programmi õigusteemalises loengusarjas

08.06.2015
Leon Glikman
Vanempartner Leon Glikman viis eelmisel nädalal külalisõppejõuna Estonian Business School´i Juhtimiskoolituse Keskuse ja Ajutrusti koostöös pakutava Executive MBA programmi õigusteemalise loengusarja raames läbi seminari tsiviil- ja vahekohtumenetluse praktilistest probleemidest.
Uudis

Leon Glikman – elukutseline vaidleja

01.06.2015
Leon Glikman

Äripäeva elustiiliajakirjas Gentleman avaldati põhjalik artikkel Leon Glikmanist.

Uudis

Leon Glikman: immigrantide küsimus rahvahääletusele

15.05.2015
Leon Glikman
Immigrantide vastuvõtmisega seotud küsimuse võiks rahvahääletusele panna, leiab vandeadvokaat Leon Glikman.
“Eestisugusele vaesele riigile pagulaste tulva pealesurumine on ebamoraalne, kuna riik pole võimeline niigi oma maksukoormuse all ägavate kodanike vajadusi rahuldama,” ütles ta.

Liitu uudiskirjaga